Karboksyterapia
Zabieg karboksyterapii to przełom w kosmetologii i medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności.
Wskazania:
- Cellulit
- Rozstępy
- Blizny
- Cienie pod oczami
- Zmarszczki
- Wypadanie włosów
- Łuszczyca
- Nadmierna tkanka tłuszczowa
- Zwiotczenia
Doskonałe efekty przynosi łaczenie karboksyterapii z mezoterapią igłową, osoczem bogatopłytowym, endermologią oraz innymi zabiegami w celu pogłębienia efektów.
Na co działa karboksyterapia?
Komórki tłuszczowe tzw. adopocyty są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony śródskórnie dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Natomiast zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionej zawartości adipocytów. Ten proces prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do poprawy kondycji skóry a dzięki temu do usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.
Łączenie karboksyterapii z Endermologią LPG potęguje efekty.
Dzięki karboksyterapii jesteśmy w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Podczas zabiegu usprawniamy proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Pociąga to za sobą sprawniejszą pigmentację skóry co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.
W przypadku blizn leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.
Głównym celem karboksyterapii jest redukcja zmarszczek i przywrócenie jędrności elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała. Efekt jest spowodowany stymulacją procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.
Poprzez wstrzykniecie kontrolowanych dawek CO2 uruchomionych zostaje kilka mechanizmów których efektem jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Powoduje również przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne (redukujące tkankę tłuszczową) W rezultacie skóra pod oczami staje się bardziej napięta a woreczki tłuszczowe pod oczami zniwelowane.Spektakularne efekty przynosi połączenie karboksyterapii z mezoterapią okolicy oczu Dermaheal.
Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary co zwiększa odżywienie i dotlenienie tkanek. Aktywacja mieszków włosowych oraz wzrost macierzy powoduje znaczne zagęszczenie włosów. Spektakularne efekty przynosi również łączenie karboksyterapii z mezoterapią skóry głowy Dermaheal HL.
Mechanizm działania:
Karboksyterapia polega na śródskórnym i podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek certyfikowanego dwutlenku węgla (CO2), który następnie przenika do okolicznych tkanek. Dwutlenek węgla ma niezwykłą zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych. Efektem takiego ostrzyknięcia jest przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze.
Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi ( na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia)
Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla
Przyłączenie dwutlenku węgla do hemoglobiny
Rozkład dwutlenku węgla zapewnia anhydraza węglanowa do kationów wodoru i jonów
Medyczny, certyfikowany dwutlenek węgla, który wykorzystywany jest w naszym urządzeniu, jest całkowicie bezpieczny, ponieważ pochodzi z zaufanego i sprawdzonego źródła. Ponadto dwutlenek węgla stosowany był już w latach 30. w medycynie, do leczenia chorób układu krążenia. Wtedy także lekarze odkryli, że ma cudowne właściwości oraz poprawia wygląd skóry. Od tamtej pory zaczęto badać i odkrywać. Obecnie używa się tego gazu do redukcji bardzo wielu problemów skórnych.
- Ciężka niewydolność nerek, płuc, serca
- Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
- Ciąża
- Laktacja