IPL

IPL to intensywne światło pulsacyjne które jest wykorzystywane do usuwania zarówno niechcianego owłosienia jak i rumienia i bardzo drobnych naczyń powierzchownych. IPL zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych oraz cech trądziku różowatego.

Zabieg IPL polega na kierowaniu wiązką światła o precyzyjnie określonych parametrach. Intensywne światło dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem tego ciepła drobne naczynia obkurczają się i zamykają.

Serię zabiegów IPL rekomenduje się osobom z wyraźnym rumieniem o obrębie twarzy. Rumień utworzony jest przez bardzo gęstą sieć włosowatych naczynek dających optyczny efekt zaczerwienienia skóry np. twarzy lub policzków. Naczynka gwałtownie się rozszerzają pod wpływem emocji, mrozu, ciepła, zrostu ciśnienia tętniczego.

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg IPL należy wykonywać w serii minimum 4-6 sesji w odstępach 2-tygodniowych.

Zabieg epilacji IPL polega na naświetlaniu światłem pulsacyjnym, w wyniku czego dochodzi do absorpcji fal zarówno przez hemoglobinę, jak i zawartą w naskórku melaninę, czego rezultatem jest uszkodzenie cebulki włosa. LPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. Cechą charakterystyczną IPL jest oddziaływanie nie tylko na mieszek włosa który chcemy uszkodzić, ale także na tkanki go otaczające. W związku z tym IPL nie działa wybiórczo na włos. Jego zaletą jest natomiast zdecydowanie mniejszy poziom dyskomfortu związany z przebiegiem samego zabiegu niż w przypadku depilacji laserowej.

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg epilacji IPL należy wykonywać w odstępie 4-6 tygodni oraz powtórzyć minimum 8-12 razy.

Znakomite rezultaty zabiegu odnosimy w walce z rumieniem, trądzikiem różowatym oraz teleangiektazjami.

Wskazaniami do zabiegu są także wszelkiego rodzaju zmiany pigmentacyjne w postaci piegów czy tez przebarwień posłonecznych, potrądzikowych oraz niejednorodny koloryt skóry.

Na 4-5 tygodni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z depilacji zarówno pęsetą, woskiem jak i depilatorem elektrycznym.

W dniu poprzedzającym zabieg epilacji należy ogolić skórę maszynką do golenia.

W dniu zabiegu nie wskazane jest stosowanie balsamów, kremów oraz olejków w obszarze działania IPL.

Skóra nie powinna być opalana, zarówno w sposób naturalny jak i w solarium, na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.

Przyjmowanie antybiotyków, leków jak również ziół fotouczulających tj dziurawca i nagietka jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Ciążą i okres karmienia piersią, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka) są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Nie należy stosować mocnych peelingów chemicznych oraz peelingów drobno i grubo-ziarnistych na tydzień przed zabiegiem.

Nie należy opalać miejsc poddanych zabiegowi jak również stosować samoopalaczy. Zaleca się stosowanie filtrów słonecznych min. SPF 30 do czasu całkowitej regeneracji skóry.

W trakcie serii zabiegów należy zrezygnować ze stosowania silnych peelingów chemicznych.

POWRÓT