Laser Veon

Niezwykle efektywnie zamyka drobne popękane oraz trwale rozszerzone naczynia krwionośne niezależnie od ich umiejscowienia. Emitując światło VEON zapewnia całkowitą koagulację naczynia, dzięki czemu przynosi natychmiastowe rezultaty.

Laser półprzewodnikowy VEON stosowany jest w terapii zmian naczyniowych czyli zamykania drobnych popękanych naczyń krwionośnych i plamek rubinowych z powierzchni ciała. Laser VEON emituje falę światła odpowiedniej długości, która działa termicznie na rozszerzone naczynka, skutecznie je zamykając . Akceptorem wiązki laserowej jest hemoglobina czyli składnik krwinek czerwonych krwi.

Podczas zabiegu odczuwalne jest delikatne pieczenie w obszarze poddanym działaniu lasera, jednak sam zabieg jest komfortowy i nie wymaga znieczulenia oraz dodatkowego okresu rekonwalescencji.

W zależności od charakteru zmiany, aby uzyskać oczekiwany rezultat, zabieg należy powtórzyć 2- lub 3-krotnie. Zmiany naczyniowe o niewielkim nasileniu tzw. pajączki usuwane są podczas jednego zabiegu.

Skóra w obszarze poddanemu zabiegowi nie powinna być opalana, zarówno w sposób naturalny jak i w solarium, na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.

Przyjmowanie antybiotyków, leków jak również ziół fotouczulających tj dziurawca i nagietka jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Ciążą i okres karmienia piersią, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka) są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Nie należy stosować mocnych peelingów chemicznych oraz peelingów drobno i grubo-ziarnistych na tydzień przed zabiegiem.

Nie należy opalać miejsc poddanych zabiegowi jak również stosować samoopalaczy. Zaleca się stosowanie filtrów słonecznych min. SPF 30 do czasu całkowitej regeneracji skóry.

W obszarze zabiegowym stopniowo pojawią się strupki, których nie powinno się zdrapywać – aby przyspieszyć proces regeneracji należy nawilżać i natłuszczać skórę oraz unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenu.

POWRÓT