Laser Diodowy Crystal

usuwa wszelkie niechciane włoski na stałe, komfortowo i bezinwazyjnie. Emitując wiązkę promieni, przenikającą aż do mieszka włosowego, laser diodowy CRYSTAL skutecznie niszczy cebulkę włosa. Działając jedynie w powierzchownych warstwach skóry jest jedną z najbezpieczniejszych metod epiacji laserowej.

Zabieg depilacji laserowej CRYSTAL polega na pochłonięciu przez włos, dzięki zawartej w nim melaninie, wiązki światła lasera. Główną zasadą działania lasera diodowego CRYSTAL jest podniesienie temperatury w mieszku włosowym, prowadząc do jego uszkodzenia, nie uszkadzając równocześnie sąsiednich tkanek. Wygenerowana energia cieplna, powoduje trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Laser skutecznie uszkadza mieszki włosowe ciemnych włosków, natomiast jego skuteczność maleje w przypadku włosków bardzo jasnych oraz tzw. meszku.

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg epilacji laserowej należy wykonywać w odstępie 4-6 tygodni oraz powtórzyć minimum 3-4 razy, jednakże liczba zabiegów depilacji laserowej może być różna i jest uzależniona od okolicy zabiegowej, typu skóry oraz ilości włosków.

Na 4-5 tygodni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z depilacji zarówno pęsetą, woskiem jak i depilatorem elektrycznym.

W dniu poprzedzającym zabieg depilacji laserowej należy ogolić skórę maszynką do golenia.

W dniu zabiegu nie wskazane jest stosowanie balsamów, kremów oraz olejków w obszarze poddawanym działaniu lasera.

Skóra w obszarze poddanemu zabiegowi nie powinna być opalana, zarówno w sposób naturalny jak i w solarium, na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.

Przyjmowanie antybiotyków, leków jak również ziół fotouczulających tj dziurawca i nagietka jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Ciążą i okres karmienia piersią, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka) są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Nie należy stosować mocnych peelingów chemicznych oraz peelingów drobno i grubo-ziarnistych na tydzień przed zabiegiem.

Nie należy opalać miejsc poddanych zabiegowi jak również stosować samoopalaczy. Zaleca się stosowanie filtrów słonecznych min. SPF 30.

W obszarze poddanym epilacji przez okres 2-3 dni po zabiegu nie wskazane jest stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu.

Przez okres do 5 dni od zabiegu zaleca się unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenu.

W trakcie serii zabiegów należy zrezygnować ze stosowania silnych peelingów chemicznych w obszarze poddanym depilacji laserowej.

POWRÓT