Imprezy dla dzieci rządzą się własnymi prawami. Muszą w pełni wykorzystywać dziecięcy zapał, energię i wyobraźnię. Są pewne stałe elementy wyposażenia, które w znaczny sposób to ułatwiają. Zamki dmuchane są ich doskonałym przykładem.

Po pierwsze, duże znaczenie ma ich wygląd. Są przestronne, formowane na kształt jednego z najsłynniejszych bajkowych motywów. Po drugie, dzieci mogą na nich skakać i bawić się bez ograniczeń, korzystając także z formy zabawy grupowej. Niewątpliwie jednak szukając źródeł, z których wynajmie się wspomniany zamek, należy zachować dużą ostrożność. Konstrukcja musi być w pełni bezpieczna i spełniać wszystkie najwyższe standardy. Materiał, z którego zostaje wykonany ta gigantyczna zabawka, musi być odporny na uszkodzenia i rozmaite warunki atmosferyczne. Każdy wypadek i potencjalna utrata powietrza może być bardzo ryzykowna. Dobrze też, jeśli zabawę kontrolują dorośli, co jakiś czas sprawdzając czy dzieci na pewno mają się dobrze.

Niewątpliwie jednak dmuchane zamki są bardzo popularne i ilość wypadków z ich udziałem jest bardzo znikoma. Wystawia się je na imprezach plenerowych, szkolnych festynach. Nie muszą kosztować dużo i pozwalają za niewielkie pieniądze urządzić ciekawą zabawę. Właśnie dlatego warto jest w nie zainwestować. Wystarczy zapytać o to dzieci!