Jakie zabawki zręcznościowe wybrać?

Zabawki zręcznościowe dla naszego dziecka rozwijają jego spostrzegawczość, a także jego zręczność i koordynację ruchową. Takie zabawki również pomogą świetnie zająć jego czas. Wśród zalet zabawek zręcznościowych dla dzieci z pewnością możemy wymienić fakt, iż są one doskonałym narzędziem do nauki koncentracji u naszego dziecka. Dzieci ćwiczą swoją cierpliwość, precyzję oraz spostrzegawczość. Wszystko to sprawi, że w przyszłości dziecko będzie znacznie szybciej i łatwiej przyswajać naukę w szkole.

Zabawki zręcznościowe – jakie wybrać?
Dzieci w wieku dwóch lat bardzo często posiadają jeszcze bardzo nieskoordynowane ruchy i często wyglądają one na przypadkowe. Codzienna dawka ćwiczeń z pomocą odpowiednich zabawek wystarczy, by rozwijał się z dnia na dzień. Takiemu dziecku warto więc podarować zabawkę typu sorter. Są to proste, zwykle drewniane lub plastikowe zabawki o kształcie pudełek z otworami, do których maluch wkłada klocki o konkretnych kształtach.
Świetnym rozwiązaniem są także drewniane klocki, z których dziecko może układać rozmaite wieże. Dla starszego dziecka idealnie sprawdzą się podłużne klocki, z których z ułożonej wieży wyjmuje się po jednym klocku, starając się, by cała konstrukcja nie upadła. W takiej zabawie z powodzeniem może brać udział cała rodzina.