Zabawa na świeżym powietrzu

Dzieci obecnie spędzają bardzo dużo czasu w domu. Komputer, telewizor czy nawet telefon zapewnia im zajęcie i rozrywkę na wiele godzin. Z pewnością te media stymulują dzieci intelektualnie – uczą nowych rzeczy i otwierają horyzonty. Jednak dla dziecka wciąż ważny jest ruch i zabawa na świeżym powietrzu.

Jeszcze 20-cia, czy 30-ci lat temu dzieci każdy dzień po szkole spędzały na podwórku. Starsze jeździły rowerami, czy grały w piłkę, a młodsze – bawiły się w piaskownicy. Ówczesne mamy miały kłopot ze zmuszeniem swoich dzieci do powrotu do domu. Jednak ostatnie lata bardzo to zmieniły – komputer, a potem telefon zaczęły zapewniać młodszym tyle rozrywki, że wielu z nich w ogóle nie wychodzi z domu po powrocie ze szkoły.

By odwrócić ten trend ważne jest przyzwyczajenie dziecka od małego do zabawy na dworze. Warto chodzić z małym dzieckiem na spacery, czy organizować pikniki na świeżym powietrzu. Maluchy szczególnie ucieszy zabawa w piaskownicy albo kolorowe zabawki ogrodowe dla dzieci.

Od dawna wiadomo, jak ważne jest przebywanie na świeżym powietrzu – dziecko nabiera „kolorów”, jest zdrowe, odporne, a w lato – jego organizm produkuje cenną witaminę D, potrzebną do właściwej budowy kości.

Dla rozwoju i zdrowia dziecka ważna jest zabawa na świeżym powietrzu. Warto od małego pokazywać mu, że może ono ciekawie spędzać czas nie tylko przed ekranem komputera, ale także – na podwórku.