Jak wybrać zabawki muzyczne dla dziecka?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór zabawek muzycznych jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę kupując zabawki muzyczne dla dziecka? Godny uwagi jest fakt, że można samodzielnie wykonać z dzieckiem instrument.

Bębenek

Do stworzenia bębenka wystarczy puszka po ciastkach. Rodzice będą mogli z dzieckiem ją ozdobić w dowolnie wybrany przez siebie sposób tkaninami lub papierem. Świetnym rozwiązaniem będzie także wykonanie dziurek, a następnie przewleczenie przez nie sznurka. W ten prosty sposób bębenek będzie mógł zawisnąć na szyi pociechy. Z kolei, jako pałeczek zawsze będzie można użyć kredek.

Grzechotka

Można bez żadnego problemu do tego celu wykorzystać tekturową rolkę. Wystarczy do niej wsypa kaszę, nasiona czy groch. Następnie trzeba ją zakleić papierem z dwóch stron. Doskonałym rozwiązaniem będzie dodanie kilku ozdób.

Marakasy

Osobom, którym zostało puste pudełeczko po zabawce z jajka niespodzianki zalecane jest napełnienie go kaszą lub nasionami, a później umieszczenie między metalowymi czy plastikowymi łyżeczkami. Nie można zapomnieć, aby dokładnie skleić zabawkę taśmą.

Harmonijka

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do wspomnianego instrumentu mogą przydać się dwa patyczki po lodach. Kolejnym etapem będzie umieszczenie między nimi kawałka papieru, a także złączenie całości gumkami.