Należy zapewnić dzieciom duże ilości zabawek, gdyż wpływają one pozytywnie na rozwój. Zabawki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najlepiej, aby cechowały się dobrą wytrzymałością. Z tego powodu polecanym rozwiązaniem są zabawki drewniane.
Należy pamiętać o tym, aby dostosować zabawki do wieku dziecka, gdyż wówczas mają one najkorzystniejszy efekt. Godny polecenia jest wybór takich produktów, które wpływają bardzo pozytywnie na rozwój zdolności manualnych oraz wyobraźni. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, czy dany towar spełnia wszystkie normy jakościowe. Nie warto kupować najtańszych produktów, gdyż może się to wiązać z jakimiś mankamentami.
Zabawki drewniane są oferowane przez liczną grupę producentów w naszym kraju. Wskazane jest zapoznanie się z ofertą sklepów, w których asortymencie występują takie produkty. Zalecane jest dokładne porównanie poszczególnych zabawek, gdyż może się to przełożyć na to, że ktoś dokona takiego zakupu, z którego będzie mógł być w pełni usatysfakcjonowany.