Idealne zabawki dla półtorarocznego malucha.

Nic tak nie cieszy rodzica jak obserwowanie dorastania i rozwoju własnego dziecka. Zdrowy półtoraroczny maluch staje się już znacznie sprawniejszy fizycznie, potrafi chodzić do przodu i do tyłu, a kolejnym etapem (napawającym często lękiem opiekunów) jest bieganie. Rozwija się znacznie świadomość własnego ciała i rozkwita pragnienie wielozmysłowego poznawania świata. W tym czasie zabawy na świeżym powietrzu dostarczają już dziecku wiele radości. Bardzo istotne jest właściwe dobranie zabawek, które spełnią wymagania naszej małej pociechy i pozwolą na dalszy rozwój i eksplorację.

Zabawki dla 18 miesięcznego dziecka należy dobierać przede wszystkim ze względu na ich walory edukacyjne. Lepsze zrozumienie otaczającego go świata wpłynie na zrozumienie siebie samego. Po pierwsze mogą to być akcesoria do nauki samodzielnego jedzenia (plastikowe albo jeszcze lepiej drewniane sztućce, talerzyki i kubeczki). Po drugie kolorowe książeczki, które przykują obrazkami uwagę i rozwiną ciekawość. Pobyt na świeżym powietrzu z kolei aż się prosi o zabawki do piasku i wody. Dla dziewczynek zawsze w modzie są wszelkiego rodzaju pluszaki i przytulanki. Dla chłopców nieśmiertelne wiaderko i łopatka.

Rozwój dziecka powinien iść w parze z nauką już od najmłodszego wieku. Zabawki dla półtorarocznego malucha powinny uczyć bawiąc.