Wiele sportów na pierwszy rzut oka wydaje się prostych i niewymagających wysiłku. Dopiero kiedy sami mamy okazję spróbować w nich swoich sił, okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo. Do takich sportów należy chociażby popularny squash.

Zasady gry w squasha są stosunkowo proste. Gra polega na odbijaniu piłki od ściany przy użyciu rakiety tenisowej. Proste? Tylko w teorii. Dokładne wycelowanie piłki wymaga sporo wysiłku. Trzeba się też niemało nabiegać, żeby odebrać kolejne podania. W squasha można grać w pojedynkę lub z partnerem. W obu przypadkach gra jest dość wymagająca fizycznie i ciężko wyjść z sali bez mokrej koszulki.

Z tego względu squash to doskonały sposób na utrzymanie formy dla tych, którzy nie mają czasu na długie treningi na siłowni. Nawet niedoświadczeni nie powinni mieć większych problemów z wdrożeniem się w grę. W czasie pierwszych kilku treningów można też skorzystać z pomocy instruktora, który zaprezentuje nam podstawowe techniczne aspekty gry.

W ostatnim czasie squash z dnia na dzień zyskuje na popularności. Powstaje też coraz więcej klubów, w których można go trenować. Aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. hasło „squash warszawa”. W wyniku otrzymamy długą listę klubów, wśród których z pewnością znajdziemy taki, który będzie nam odpowiadał.