Jeżeli ktoś z naszych znajomych zaprosił nas ostatnio do escape roomu, prawdopodobnie próbowaliśmy już zapoznać się z tą odmianą rozrywki. Poznajmy ją, a na pewno z wielką chęcią z niej skorzystamy.

Escape roomy dopiero od niedawna tworzone są w naszym kraju. Przeważnie umieszcza się je w większych centrach i budynkach, gdyż stanowią one oddzielne, realne pomieszczenia. Jeżeli chcemy zacząć się w nich bawić, musimy je dla siebie zarezerwować. Robimy to w grupie, ponieważ Pokoje zagadek dostępne są wyłącznie dla większych ekip, zatem sami i tak do nich nie wejdziemy. Nie wynika to wcale z chęci zarabiania na nich większych pieniędzy. Zagadki dostępne w tych pokojach są bowiem na tyle skomplikowane i jest ich tak wiele, że samodzielnie nie dalibyśmy sobie z nimi rady. Rozwiązując je w większej grupie, zwiększamy swoje szanse na ukończenie gry.

Prawdopodobnie i w naszym mieście otworzono już przynajmniej jeden pokój zagadek. Wybierzmy się do niego w wolnym dniu i sami sprawdźmy, czym on jest.