Organizując uroczystość zaślubin, trzeba zająć się tym odpowiednio wcześniej. Można skorzystać w tym celu z fachowej pomocy specjalistycznych agencji, które zajmą się najdrobniejszymi detalami, oczywiście za odpowiednią cenę. Można też wszystko zorganizować we własnym zakresie, korzystając z pomocy najbliższej rodziny oraz przyjaciół i znajomych.
Jednym z elementów, które uświetnią ten szczególny dzień, jest oprawa muzyczna. Najlepiej zaangażować do tego celu specjalistów, zarówno, jeśli chodzi o muzykę na przyjęcie weselne, jak i tą, która będzie towarzyszyć podczas mszy w kościele. Organista na ślub z doświadczeniem podpowie, jakie standardy muzyczne najlepiej jest wybrać na jaki moment uroczystości. Oczywiście uwzględni on również nasze osobiste preferencje, jeśli mamy specjalne życzenia.
W celu podniesienia wagi i nastroju uroczystości dobrze byłoby zapewnić obecność chóru. Muzyka płynąca z instrumentu plus towarzyszące temu kolektywne śpiewanie na głosy dużej liczby osób daje niepowtarzalne przeżycia.