W poprawieniu wyglądu rzęs przydatne mogą okazać się właściwe kosmetyki. Najbardziej wskazanym rozwiązaniem jest odżywka do rzęs.
Taka odżywka ma do spełnienia różne funkcje. Przede wszystkim jej celem jest wydłużanie, zagęszczanie oraz odżywianie rzęs. Kosmetyk należy dobierać w zależności od czyichś potrzeb. Wiele osób oczekuje od danej odżywki szybkości działania. Jednak najczęściej na efekty należy poczekać pewien czas. Nie warto szybko się zniechęcać, ponieważ te specyfiki w przeważającej większości działają dopiero po pewnym okresie czasu. Ważniejsze jest to, aby dany kosmetyk był skuteczny, a efekty jego działań długotrwałe, co nie będzie prowadziło do konieczności szybkiego użycia kolejnej odżywki.
Istotne jest to, aby określona odżywka do rzęs była używana zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta. W przeciwnym razie może się okazać, że skuteczność działania danego specyfiku będzie nie taka, jak być powinna. Ważne jest to, aby odstawić dany produkt w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej.