Hot Wheels – motoryzacja dla dzieci.

W roku 2018 firma Hot Wheels obchodziła okrągłą, 50 rocznicę swojego istnienia. Przez wszystkie te lata zachęcała do zabawy i inspirowała kolejne pokolenia dzieci. Wszystko się zaczęło od tego, że mąż twórczyni lalki Barbie, pozazdrościł jej sukcesu i postanowił stworzyć samochód – zabawkę, inny od wszystkich. Tak narodził się popularny i kultowy resorak.

Dzisiaj Hot Weels zabawki to bardzo duży wybór w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Miniaturowe autka to odlewane ciśnieniowo, licencjonowane modele pojazdów, które wyróżniają się wyglądem oraz wykończeniem, inspirowanym autami od najlepszych konstruktorów. Zabawki te łączą w sobie dynamikę, atrakcyjny design i zawrotną prędkość – czyli to co mali kolekcjonerzy lubią najbardziej ! Firma wprowadziła też na rynek dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład wyścigowe tory dopasowane do miniaturowych autek. Taka miniaturowa arena zmagań motoryzacyjnych to ekscytująca zabawa na długie godziny i to często dla całej rodziny. Tak to prawda, zakup takich samochodzików to nierzadko miły upominek dla całkiem dorosłych fanów czterech kółek.

Każdego roku firma Hot Wheels wprowadza na rynek ponad 100 nowych modeli zabawkowych autek. Resorak natomiast pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się zabawek na całym świecie.