Dobry pomysł na prezent – zabawki tekturowe.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami i każdy rodzic zastanawia się czym by tutaj sprawić radość własnym pociechom. Myśląc o wyjątkowym, a przy tym i kreatywnym prezencie dla dziecka, warto brać pod uwagę rozwiązania, które mają na uwadze także ekologiczny aspekt. Świetnym pomysłem może być w tym wypadku Ekofan zabawki z tektury !

Tekstura jest pozyskiwana głównie z surowców odnawialnych i w związku z tym uważana jest za materiał ekologiczny. Jest to także najtrwalszy materiał papierniczy uzyskiwany z makulatury zmieszanej z tkaniną i masą włóknistą, pozyskaną z drewna. To zdecydowana zaleta w porównaniu choćby do toksycznego plastiku.

Świat zabawek z tektury to świat przebogaty. Mamy tutaj bardzo duży wybór: od tekturowych klocków konstrukcyjnych, poprzez małe tekturowe ludziki, puzzle, karnawałowe przebrania, ozdoby choinkowe i nie tylko, maski, nawet mobilne wehikuły… To cała kraina wypełniona domkami, zamkami, księżniczkami, rycerzami i przede wszystkim dziecięcymi marzeniami.

Tekturowe zabawki to znakomity prezent tak naprawdę na każdą okazję. Poza walorami ekologicznymi nie można zapominać o dużych walorach edukacyjnych. Samo składanie zabawki rozwija zdolności manualne dziecka, zachęca do kreatywnego działania (malowania, rysowania, sklejania) i potrafi wciągnąć do wspólnej zabawy całą rodzinę. Wszystko z dala od wyłączonego komputera.