Zazwyczaj człowiek samodzielnie planuje swoje wakacje, udając się na nie własnym samochodem bądź dojeżdżając nad morze czy w góry pociągiem lub wynajętym autokarem. Traci na tym mnóstwo czasu i nieraz także pieniędzy.

Istnieje natomiast możliwość sięgnięcia po gotowy pakiet wycieczkowy, oferowany zazwyczaj przez każde biuro podróży. Placówki tego typu obsługują zarówno większe grupy zorganizowane, jak i klientów indywidualnych. Pozwalają im sięgnąć po tani Czarter Chorwacja, a także skorzystać z rozrywek niedostępnych dla samodzielnych i samotnych podróżników. Osoba wykorzystująca to wszystko nie musi martwić się o załatwianie dojazdu czy miejsca noclegowego, bo biuro wykonuje to wszystko za nią.

Wakacje powinny być najprzyjemniejszym czasem w roku. Gdy jednak zbyt dużo czasu poświęca się na ich planowanie, automatycznie traci się do nich ochotę i energię. Z tego powodu inwestycja w gotową wycieczkę wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie jest to rozwiązanie oszczędne i bardzo wydajne.